Uciekając usiłował pozbyć się narkotyków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uciekając usiłował pozbyć się narkotyków

Blisko 300 g narkotyków usiłował pozbyć się podczas ucieczki 22-latek, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających z zamiarem ich dalszej sprzedaży. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i szereg wykroczeń, które popełnił. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę (10.03.18) około 21.00 w miejscowości Pluskowęsy w powiecie golubsko-dobrzyńskim, na drodze krajowej nr 15, nie zatrzymał się do kontroli drogowej kierujący osobowym oplem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim w pościg. Kierujący oplem, podczas ucieczki, popełnił szereg wykroczeń, zajeżdżał drogę mundurowym i wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo, przez boczne okno pojazdu wyrzucił jakieś dwa pakunki.

Policjanci po około 15 km zatrzymali uciekiniera. Wówczas wyszedł na jaw powód takiego zachowania. Okazało się, że 22-letni kierowca, mieszkaniec powiatu działdowskiego, przewoził narkotyki. W pakunkach, których pozbył się w trakcie ucieczki było ponad 100 g amfetaminy oraz blisko 250 g marihuany. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

22-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków z zamiarem ich dalszej sprzedaży, odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo pobrano mu krew do badania, by wyjaśnić czy w czasie kierowania pojazdem nie był pod wpływem narkotyków.

Autor: asp. sztab. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska