WIADOMOŚCI

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali sprawcę rozboju. Sąd aresztował go na 3 miesiące

Data publikacji 21.03.2018

Na trzy miesiące do aresztu trafił 38-latek, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Mężczyzna ponad dwa tygodnie temu pobił i okradł 61-letniego bydgoszczanina. Działania śródmiejskich kryminalnych doprowadziły do jego ustalenia i doprowadzenia przed oblicze sądu.

Do rozboju, w którym ucierpiał 61-letni bydgoszczanin doszło w nocy 5 marca br. w rejonie ul. Gdańskiej a Cieszkowskiego. Wówczas napastnik zaatakował pokrzywdzonego. Po przewróceniu go na ziemię kopał go po plecach, a następnie zabrał mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze. Dodatkowo chwilę później, wykorzystując jedną z kart, wypłacił z bankomatu kilkaset złotych.

Dwa dni później pokrzywdzony zdecydował się zawiadomić o zajściu policjantów z bydgoskiego Śródmieścia. Przeprowadzone przez nich czynności pozwoliły ustalić sprawcę. Jego zatrzymanie było więc tylko kwestią czasu.

W miniony poniedziałek 38-letni sprawca rozboju został zatrzymany na terenie Łęgnowa. Po przewiezieniu na komisariat usłyszał zarzut rozboju. Następnie policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Oskarżyciel po zapoznaniu się z aktami sprawy postanowił poprzeć wniosek i skierować go do sądu. Ten po analizie zgromadzonego materiału przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Teraz może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska