WIADOMOŚCI

Pies policyjny „Figa” i jego opiekun spotkali się z dziećmi w przedszkolu ,,Sto Pociech”

Data publikacji 10.04.2018

Dzisiaj (10.04.2018) gościem specjalnym w bydgoskim Przedszkolu ,,Sto Pociech” był przewodnik psa służbowego mł.asp. Bartosz Batkowski wraz ze swoim czworonożnym partnerem z patrolu ,,FIGĄ”.

Wiosna za oknem oraz piękne słońce pozwoliły na zrealizowanie spotkania na przedszkolnym placu. "Figa" bardzo się ucieszyła na widok dzieci, jednak przewodnik, który doskonale zna swojego psa, nie pozwolił na bliskie podejście bez pozwolenia.

Dzięki takim ostrzeżeniom dzieciaki uświadomiły sobie, że nie każdy pies jest łagodny i należy zawsze pytać się właściciela o pozwolenie podejścia do czworonoga. Ponadto policjant opowiedział, jak został wyszkolony jego pies i jak wygląda jego codzienna praca.

Mł.asp. Bartosz Batkowski omówił, w jaki sposób należy się zachować podczas kontaktu z agresywnie zachowującym się zwierzęciem. Przewodnik mówiąc o bezpieczeństwie nauczył przedszkolaki bezpiecznych postaw, jakie można przyjąć podczas kontaktu z agresywnym psem.

Z uwagi na piękną pogodę, która sprzyja zabawom na powietrzu, nie zabrakło również przypomnienia o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz zabawie w jej pobliżu.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i obiecały przestrzegać zasad związanych z bezpiecznym poznawaniem psów.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska