Pracownice banku zapobiegły utracie oszczędności - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pracownice banku zapobiegły utracie oszczędności

Data publikacji 11.04.2018

Komendant Miejski Policji we Włocławku podziękował dwóm pracownicom banku za czujność i szybką reakcję, kiedy jeden z klientów chciał wypłacić wszystkie swoje oszczędności. Okazało się, że od starszego mężczyzny oszuści próbowali wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych metodą "na policjanta”. Postawa obu kobiet może być wzorem dla wszystkich, a Paniom należą się ogromne podziękowania.

W marcu włocławscy policjanci odnotowali kilkanaście prób wyłudzenia metodą na tzw. wnuczka, czy policjanta. Niestety kilku włocławskich Seniorów straciło swoje oszczędności, jednak w jednym przypadku pracownicy banku zapobiegli problemom. Do jednej z placówek przyszedł starszy mężczyzna. Kiedy podszedł do "okienka"  od razu nabrała podejrzeń czy nie padł ofiarą oszustów. O swoich wątpliwościach poinformowała koleżankę, która natychmiast powiadomiła włocławskich policjantów.

Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz zaprosił obie Panie, by podziękować im za taką postawę żywiąc nadzieję, że w przyszłości w podobnej sytuacji nie zawahałby się postąpić podobnie, a zachowanie takie z pewnością winno być przykładem dla innych.
To jak zareagowały daje ogromną nadzieję i wiarę w drugiego człowieka, któremu nie jest obojętny los innych.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...