Spotkanie z seniorami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkanie z seniorami

Policjantki z toruńskiej komendy wzięły udział w spotkaniu z seniorami. Funkcjonariuszki opowiadały o tym jak unikać zagrożeń i przekazali cenne rady, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariuszki Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska i sierż. szt. Ewa Kłosińska spotkały się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z seniorami z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Policjantki rozmawiały z seniorami o oszustwach i zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać każdego dnia osoby starsze i jak ich uniknąć. Zwrócono szczególną uwagę na oszustwa na tzw. ,,wnuczka” oraz inne odmiany oszustw. Funkcjonariuszki przekazały kilka cennych rad, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podkreślały, jak ważne jest w kontakcie z obcymi osobami stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Na zakończenie spotkania seniorzy oraz policjantki wymieniły się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępstwami. W szkoleniu uczestniczyło ponad 100 seniorów.

 

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak