WIADOMOŚCI

Odpowie za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Data publikacji 16.04.2018

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali 46-letniego mieszkańca Torunia po tym, jak w jego mieszkaniu zabezpieczyli ścięte części konopi, susz i inne przedmioty służące do uprawy zakazanych roślin. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwa określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, a grozi mu do 10 lat więzienia.

Kyminalni  z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo na podstawie wcześniejszych ustaleń przeszukali jedno z mieszkań przy ul. Rydygiera w Toruniu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli ścięte części roślin oraz susz. Oprócz tego zdemontowane już przedmioty mogące służyć do uprawy marihuany.

46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci zważyli znalezione w  domu rośliny. Było tego ponad półtora kg. Próbki roślin poddano wstępny testom. Ich wynik był pozytywny. Co oznacza, że policjanci zabezpieczyli susz wykazujący cechy charakterystyczne dla marihuany.

Mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód, gdzie usłyszał zarzuty posiadania przyrządów do wytwarzania środków odurzających,  wytwarzanie oraz  ich  posiadanie w  znacznej ilości. Prokurator zdecydował również o policyjnym dozorze dla niego. W ramach niego podejrzany będzie musiał trzy razy w tygodniu zgłaszać się do Komisariatu  Policji Toruń  Rubinkowo. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska