WIADOMOŚCI

Pił i pomimo zakazu wsiadał za kierownicę, dlatego trafił za kraty

Data publikacji 16.04.2018

Szubińscy policjanci wnioskowali o areszt dla mieszkańca gminy, który rażąco lekceważył przepisy ruchu drogowego i mając w organizmie 3 promile alkoholu, a na swoim „koncie” dwa zakazy kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę forda. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące 52-latek spędzi w więziennej celi.

W miniony czwartek (12.04.18) podczas obchodu dzielnicowi z szubińskiego komisariatu zauważyli forda ka, którym kierował dobrze im znany 52-letni mieszkaniec gminy. Policjanci znali mężczyznę, gdyż nie tak dawno zatrzymywali go za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Również w tym przypadku mieszkaniec szubińskiej gminy ledwie trzymał się na nogach. Alkomat wykazał w jego organizmie aż 3 promile alkoholu. Sprawdzenie personaliów 52-latka w policyjnych systemach potwierdziło także, że obowiązują go aktualnie aż dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Podejrzany dochodził do siebie w policyjnym areszcie, a nastepnego dnia (13.04.18) został przesłuchany i usłyszał zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu.

Z tej racji, że 52-latek za nic miał wymiar sprawiedliwości i w dalszym ciągu, jeżdżąc na „podwójnym gazie”, rażąco naruszał przepisy drogowe mundurowi wnioskowali o jego aresztowanie. Posiedzenie sądu odbyło się jeszcze tego samego dnia i sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mieszkaniec gminy Szubin spędzi w więziennej celi.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 

Autor: mł asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska