WIADOMOŚCI

ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM- spotkania z uczniami w komisariacie na Wyżynach

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach gościli uczniów klas licealnych Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Zofii Nałkowskiej 9 w Bydgoszczy. Spotkanie miało charakter promocyjny i rozpoczęło cykl cotygodniowych spotkań, które odbywać się do połowy maja br. w komisariacie w ramach kampanii ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM.

Funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. W spotkaniu uczestniczył mł. insp. Adam Jarosz Komendant komisariatu, który w ramach propagowania zawodu policjanta opowiadał o codziennej pracy policjantów oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Komendant Jarosz poruszył również kwestie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków w tym dopalaczy.

Następnie głos zabrała Pani  Halina Bielun, która jest pracownikiem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Omówiła sposób prowadzenia rekrutacji i przyjmowania zgłoszeń od osób starających się o wstąpienie do służby w policji.

Ponadto słuchacze mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem "PZ", a także obejrzeli Przyjazny Pokój służący do przesłuchiwania małoletnich świadków.

Zagadnienie z zakresu pracy technika kryminalistycznego przedstawiła st. asp. Magda Dominowska z Wydziału Techniki Kryminalistycznej bydgoskiej komendy, która pokazała, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.

W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi, którzy przybliżyli uczniom zawód policjanta podając przykłady oraz dzieląc się swoim doświadczeniem, które nabyli podczas wieloletniej służby. Ponadto zaprezentowali zebranym elementy umundurowania służbowego w tym kajdanki zespolone, kamizelki kuloodporne oraz ubiór policjanta w trakcie czynności w oddziałach zwartych.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski/ KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska