WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” na kujawsko-pomorskich drogach.

Data publikacji 17.04.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przede wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Wczoraj (16.04.18) kujawsko-pomorscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania prowadzone były w godzinach 6.00 - 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komend Miejskich Policji w Bydgoszczy i Toruniu oraz Komend Powiatowych Policji w Lipnie i Nakle nad Notecią działania kaskadowy pomiar prędkości prowadzili na drodze krajowej nr 10. Natomiast, na pozostałych drogach województwa kujawsko-pomorskiego, w oparciu o analizę zdarzeń drogowych. Podczas policyjnych działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Do działań zostały wykorzystane dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

W akcji łącznie wzięło udział 292 policjantów, którzy podczas akcji skontrolowali 1 935 pojazdów. W działaniach zostało wystawionych 271 statycznych punktów kontroli. Funkcjonariusze ujawnili 479 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Tego typu działania na drogach naszego województwa będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

 

"Kaskadowy pomiar prędkości" w powiecie aleksandrowskim

"Kaskadowy pomiar prędkośći" w powiecie lipnowskim

"Kaskadowy pomiar prędkości" w powiecie włocławskim

"Kaskadowy pomiar prędkości" w powiecie inowrocławskim

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...