WIADOMOŚCI

Policjant z żandarmem zareagowali błyskawicznie i zatrzymali złodzieja

Policjant toruńskiej "drogówki" wspólnie funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej zatrzymali złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł ze sklepu telewizor. 19-latek uciekł ze skradzionym łupem, jednak błyskawiczna reakcja mundurowych pokrzyżowała mu przestępcze plany. Dodatkowo okazało się, że złodziej miał przy sobie woreczek z amfetaminą. 19-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (24.04.18) około 10:40 policjant toruńskiej "drogówki" wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej pełnili służbę w okolicach skrzyżowania Szosy Lubickiej i ul. Łyskowskiego. W pewnym momencie podbiegł do nich kierownik pobliskiego sklepu ze sprzętem elektronicznym i powiedział, że goni złodzieja, który przed chwilą ukradł telewizor. Mężczyzna wskazał kierunek, w którym oddalił się sprawca. Mundurowi natychmiast ruszyli za złodziejem. Okazało się, że uciekinier schował się w lasku po przeciwnej stronie Szosy Lubickiej. Po chwili był już w rękach funkcjonariuszy. Błyskawiczna reakcja mundurowych pokrzyżowała mu przestępcze plany. 32-calowy telewizor w nienaruszonym stanie powrócił do sklepu.

Dodatkowo okazało się, że 19-latek miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że było w nim blisko 2 g amfetaminy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za kradzież i złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 19-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.


Kierownik sklepu w uznaniu godnej pochwały postawy obu funkcjonariuszy złożył podziękowania na ręce ich przełożonych. W liście skierowanym do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu napisał:

”Pragnę przekazać serdeczne podziękowania na ręce Panów Komendantów dla podległych Panom funkcjonariuszy oddziału Policji oraz Żandarmerii Wojskowej, którzy natychmiastowo zareagowali na moją prośbę o pomoc w schwytaniu złodzieja, który okradł w dniu dzisiejszym nasz sklep. Funkcjonariusze (…) szczęśliwie dla mnie akurat stali na poboczu ulicy Szosa Lubicka kiedy goniłem złodzieja, który ukradł nam telewizor. Gdyby nie osobiste zaangażowanie obu funkcjonariuszy, jestem przekonany że nie udałoby się odzyskać skradzionego mienia.
 
Zadanie jakie społeczeństwo nakłada na funkcjonariuszy publicznych zostało zrealizowane w tym przypadku wzorowo. Słowa uznania dla obu Panów za profesjonalizm i życzliwość okazaną mi również po całym zajściu.”

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska