Pomimo upływu czasu włamywacze nie unikną kary - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pomimo upływu czasu włamywacze nie unikną kary

Data publikacji 25.04.2018

Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w lutym włamali się do garaży w Ostrowitem, gm. Brzuze. Ich łupem padły głównie elektronarzędzia. Mimo, że sprawa została umorzona to na podstawie ostatnich ustaleń policjanci do niej wrócili. Zatrzymani to mieszkańcy Rypina w wieku 17, 18 i 21 lat. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (24.04.18) rypińscy kryminalni, na podstawie uzyskanej informacji, zatrzymali trzech mieszkańców Rypina w wieku 17, 18 i 21 lat pod zarzutem włamania do garaży w Ostrowitem, gm. Brzuze. Mężczyźni wszystko sobie wcześniej zaplanowali. W lutym wspólnie udali się na teren działek, a następnie włamali się do dwóch garaży, skąd zabrali elektronarzędzia, wiatrówki oraz inne rzeczy, które później planowali spieniężyć. Sprawa ta była formalnie umorzona.

Teraz, kryminalni podczas innych czynności, ujawnili i zabezpieczyli rzeczy, które rozpoznali jako te pochodzące z tych włamań. Dalsze przeszukania przeprowadzone w tej sprawie potwierdziły ich przypuszczenia. Policjanci znaleźli u nich bowiem dodatkowo m.in. wiatrówki, piłę spalinową i silnik spalinowy. Straty, które spowodowali to ponad 4.000 zł.

Jeszcze wczoraj (24.04.18) policjanci przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast zabezpieczone przez policjantów przedmioty trafią do właścicieli.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska