Rozbój zakończony w policyjnej celi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rozbój zakończony w policyjnej celi

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, krótko po zdarzeniu, zatrzymali sprawcę rozboju. 41-latek napadł na pokrzywdzonego i ukradł mu pieniądze i klucze. Dzięki błyskawicznej reakcji patrolu mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

W środę (02.05) krótko po północy dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przy ul. Okrężnej. Do pokrzywdzonego, który szedł ulicą podszedł nieznany mężczyzna. Napastnik uderzył go pięścią w głowę, a następnie z kieszeni spodni zabrał klucze i kilka złotych. Potem mężczyzna uciekł.

Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrole. Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, którzy już chwilę po zdarzeniu byli na miejscu, zauważyli na pobliskiej stacji benzynowej mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazało się, że i tym razem intuicja ich nie zawiodła. 41-latek został zatrzymany i trafił prosto do policyjnej celi. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczek z amfetaminą.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój i posiadanie narkotyków. Prokurator zadecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem.

Teraz 41-latkowi może grozić do 12 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
Ładowanie odtwarzacza...