WIADOMOŚCI

33-latek zatrzymany do sprawy kradzieży materiałów budowlanych

Kryminalni z Nakła zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież materiałów budowlanych wartych prawie 10 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, a złodziejowi przedstawili zarzuty. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży na terenie prac budowlanych związanych z remontem jednej z nakielskich szkół policja otrzymała w ostatnich dniach ubiegłego miesiąca. Jak wynikało z zawiadomienia złożonego przez przedstawiciela firmy wykonującej prace, sprawca ukradł różne materiały budowlane oraz złom o niebagatelnej wartości prawie 10 tysięcy złotych. Wszystko wskazywało na to, że kradzież może być „sprawką” 33-latka, który podczas prac porządkował teren.

Te wstępne ustalenia potwierdziły się podczas przeszukania miejsca zamieszkania ustalonego podejrzanego. Policjanci zabezpieczyli u niego części skradzionego mienia, bo resztę zdążył sprzedać już na skupie złomu. 33-latek został zatrzymany wczoraj (9.05.18). Jeszcze tego samego dnia policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży.

Teraz ze swojego zachowania wytłumaczy się w sądzie, do którego zostaną skierowane materiały sprawy. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska