Policjanci z Brześcia Kuj. zatrzymali dwóch sprawców rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Brześcia Kuj. zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z Brześcia Kujawskiego już następnego dnia po rozboju zatrzymali dwóch podejrzewanych mężczyzn. Obaj napadli i okradli przypadkowo spotkanego nieznajomego, z którym wcześniej pili alkohol, bo ten zaprosił ich na "imprezę pod chmurką". Dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Teraz za ten czyn odpowiedzą przed sądem, grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek (8.05.18) w godzinach popołudniowych w rejonie sklepu spożywczego w Brześciu Kujawskim, pow. włocławski. Gdy zawiadomieni o zdarzeniu mundurowi dotarli na miejsce ustalili, że pokrzywdzony po przyjeździe do miasta i zakupie alkoholu zaproponował dwóm stojącym w pobliżu mężczyznom wspólne spożywanie alkoholu "pod chmurką". W pewnym momencie jeden z zaproszonych zaatakował organizatora spotkania, który przewrócił się. Wówczas napastnik przytrzymał ofiarę i z kieszeni wyciągnął portfel, który odrzucił do drugiego z napastników. Po zabraniu z portfela kilku tysięcy złotych sprawcy zbiegli.

Mundurowi, pracując nad sprawą, ustalili, że rozboju mogli dokonać dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, których zatrzymali już następnego dnia (9.05.18). Obaj, w wieku 26 i 27 lat, trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Śledczy, podczas przeszukania mieszkania młodzszego z nich, ujawnili odzież, która została zakupiona za skradzione pieniądze.

Prawdopodobnie dzisiaj (11.05.18) mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty rozboju. Za ten czyn może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska