Włamywacze zatrzymani chwile po zgłoszeniu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacze zatrzymani chwile po zgłoszeniu

Data publikacji 14.05.2018

Brodniccy policjanci zatrzymali w minionym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatu brodnickiego, włamali się do dwóch domków letniskowych. Ukradli z nich sprzęt RTV i AGD oraz alkohol. Mieszkańcy powiatu brodnickiego usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, popołudniu brodnicki dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Lembarg, ktoś wybija szyby w domkach letniskowych. Natychmiast pojechał tam patrol policjantów. Funkcjonariusze, którzy dojeżdżali na miejsce zgłoszenia zauważyli dwóch mężczyzn idących drogą Jak się okazało, byli to ci, którzy wcześniej wybijali szyby w domkach.  

Jak ustalili policjanci, 24 i 27-latek włamali się do dwóch domków letniskowych w Lembargu i wynieśli z nich sprzęt oraz alkohol. Właściciele oszacowali  straty na ponad 1.300 złotych.

Włamywacze zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz