WIADOMOŚCI

Kilogram marihuany zabezpieczony przez policjantów z bydgoskiej komendy

Data publikacji 15.05.2018

Bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który posiadał w domu narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli u niego ponad kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 30 tysięcy złotych, a także amfetaminę, sadzonki konopi indyjskich i inne przedmioty związane z procederem przestępczym.

Zatrzymanie 26-latka, który miał znaczną ilość narkotyków to kolejna sprawa prowadzona przez policjantów wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Działania kryminalnych zaczęły się od ustaleń na temat mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w miejscu zamieszkania ma posiadać zabronione substancje.

Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wskazany adres. Podejrzewanego mężczyznę zauważyli w momencie, gdy wyjeżdżał rowerem z terenu posesji, na której zamieszkuje. Natychmiast go zatrzymali, przedstawiając powód swojej wizyty, po czym razem z nim poszli do zajmowanego przez niego domu.  

Przeprowadzone, przy udziale psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków, przeszukanie potwierdziło podejrzenia. W różnych miejscach domu mundurowi ujawnili łącznie ponad kilogram suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o czarnorynkowej wartości niemal 30 tysięcy złotych, z której można przygotować ponad 900 działek tego narkotyku. Ponadto policjanci zabezpieczyli tam 19 gramów amfetaminy, kilka sadzonek konopi indyjskich, płynne i sypkie środki chemiczne, telefony komórkowe, laptopy oraz gotówkę.

Ponadto uwagę policjantów zwrócił motocykl marki Honda, który stał w jednym z pomieszczeń. Nie miał on tablic rejestracyjnych, a numer VIN został wcześniej zeszlifowany. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Mundurowi będą ustalać, czy pochodzi on z przestępstwa.

26-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Śledczy z komisariatu na Śródmieściu, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie, przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego policjanci będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska