WIADOMOŚCI

Drugi cykl szkolenia policjantów ruchu drogowego z techniki jazdy motocyklem

Data publikacji 15.05.2018

Policjanci ruchu drogowego z jednostek policji województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pełnią służbę na motocyklach, wzięli udział w warsztatach doskonalących z zakresu techniki jazdy. Uczestnicy ćwiczyli m.in.: slalom, szybką zmianę toru jazdy i dynamiczne zatrzymywanie pojazdu do kontroli.

Dzisiaj (15.05.18) na terenie bydgoskiego "Kartodromu PZMot” odbyły się warsztaty doskonalące z zakresu techniki jazdy motocyklem. Jest to drugi cykl szkolenia dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę na motocyklach służbowych. Pierwsze szkolenie odbyło się w kwietniu i uczestniczyło w nim 17 policjantów ruchu drogowego. Natomiast w dzisiejszych warsztatach uczestniczyło 19 policjantów oraz funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zajęcia prowadził Pan Krzysztof Beśka instruktor nauki i doskonalenia jazdy motocyklem. 
 
Uczestnicy szkolenia ćwiczyli elementy techniki jazdy, tj.:
·    jazda slalomem miedzy pachołkami,
·    szybka zmiana toru jazdy,
·    dynamiczne zatrzymywanie pojazdu do kontroli.    

Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy cały cykl szkolenia odbył się na terenie „Kartodromu” przy ul. Fordońskiej 116 w Bydgoszczy. Warsztaty były doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej jazdy motocyklem.
Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: sierż. Szymon Tworowski
Ładowanie odtwarzacza...