Klasa mundurowa z wizytą u policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Klasa mundurowa z wizytą u policjantów

Policjanci spotkali się z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie. Goście mieli okazję zapoznać się ze strukturą oraz specyfiką służby w policji. Zobaczyli również sprzęt jaki wykorzystują rypińscy mundurowi w codziennej służbie. Nie zabrakło też tematów o bezpieczeństwie.

Wczoraj (15.05) rypińscy policjanci gościli u siebie uczniów klasy mundurowej. Młodzież dowiedziała się do czego została powołana policja, jaka jest jej struktura  i czym się zajmują poszczególne wydziały. Funkcjonariusze omówili warunki, które trzeba spełnić, aby zostać policjantem. Poinstruowali, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także, jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. 

Następnie młodzież dowiedziała się na czym polega praca technika kryminalistyki. Ten temat omówił asp. Mirosław Guliński, który  zaprezentował m.in. jak są ujawniane i zabezpieczane ślady linii papilarnych. Młodzi „mundurowi” zobaczyli sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie, a także mogli wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W trakcie spotkania nie zabrakło również profilaktycznych rozmów na temat zachowania zgodnego z prawem, a także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podczas spotkania młodzież zadawała wiele pytań na tematy związane z policyjną służbą.    

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak