„Czyste wody-zdrowe ryby” - podsumowanie konkursu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Czyste wody-zdrowe ryby” - podsumowanie konkursu

Konkurs plastyczny „Czyste wody-zdrowe ryby” zakończony. Wzięło w nim udział kilkaset prac wykonanych przez dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych . Wczoraj (16.05.18) przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego i policjanci wręczyli wyróżnionym nagrody.

Współpraca włocławskich policjantów oraz Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 126 „Policja” ma wiele oblicz. Jednym z nich było wspólne zorganizowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego „Czyste wody- zdrowe ryby” skierowanego do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przez cały czas trwania konkursu policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach spotykali się z uczniami i oprócz głównego tematu związanego z ochroną środowiska mundurowi rozmawiali też o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą. Efektem tych spotkań, zaangażowania i pracy uczestników były nadesłane na konkurs prace plastycznych o omawianej tematyce. Spośród ponad 600 prac jury wyłoniło kilkadziesiąt, które ich zdaniem najtrafniej odzwierciedlały kwestie ochrony przyrody i bezpiecznego wypoczynku. 

Wczoraj (16.05.2018) w Centrum Kultury Browar B odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród. Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjny upominek.
 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak