Policjanci w praktyce uczyli dzieci przepisów ruchu drogowego - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci w praktyce uczyli dzieci przepisów ruchu drogowego

Policjanci z Mroczy i Nakła zorganizowali zajęcia przygotowujące uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Dzieci uczyły się przepisów, które później pod okiem mundurowych ćwiczyły w praktyce.

Policjanci z mroteckiego komisariatu oraz nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego zorganizowali praktyczną lekcję z przepisów drogowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sypniewie, którzy niebawem podejdą do egzaminu na kartę rowerową.

Głównym celem zajęć było propagowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, nauka przepisów drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze. Zajęcia odbyły się w Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku, w gminie Mrocza.

Dzieci pod okiem policjantów miały okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując tor przeszkód, a także poćwiczyć praktyczną znajomość przepisów drogowych na tzw. miasteczku ruchu drogowego.
Ponadto, miały za zadanie rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a po jego napisaniu policjanci omawiali i wyjaśniali poszczególne pytania.

Policjanci zorganizowali przedsięwzięcie włączając się tym samym w akcję informacyjno – edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak