Płacił za napoje, perfumy brał „gratis” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Płacił za napoje, perfumy brał „gratis”

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci z Włocławka przedstawili zarzuty 55-latkowi, który kradł w drogeriach perfumy i wody toaletowe. Aby nie wzbudzać podejrzeń mężczyzna płacił w kasie tylko za napoje, a pozostały towar „przemycał” pod odzieżą. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj (16.05.18) około 9.00 policjanci z Włocławka otrzymali zgłoszenie, że pracownik drogerii w centrum miasta ujął sprawcę kradzieży. Gdy mundurowi dotarli na miejsce ustalili, że 55-latek chciał wynieść ze sklepu schowane pod kurtką perfumy, za które nie zapłacił. Mężczyzna został zatrzymany, a towar wrócił na półkę.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza tego typu kradzież na jego koncie. Przeanalizowali nagrania z monitoringów sklepowych zabezpieczone do wcześniej zgłoszonych kradzieży w drogeriach na terenie miasta. Pozwoliło to na ustalenie, że 55-latek wcześniej jeszcze cztery razy wyniósł ze sklepów towary bez uiszczenia opłaty. Schemat działania za każdym razem był ten sam – perfumy chował pod odzieżą, a następnie podchodził do kasy, ale bynajmniej nie po to, by za nie zapłacić. Płacił bowiem tylko za napój, a resztę towaru „przemycał”. Tylko w kwietniu i maju mężczyzna ukradł w ten sposób kilkanaście sztuk perfum i wód toaletowych na łączną kwotę około 2 tys. złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska