Uczniowie z wizytą u koronowskich policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uczniowie z wizytą u koronowskich policjantów

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci z koronowskiego komisariatu gościli u siebie najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy.

Uczniowie odwiedzili komisariat w ramach współpracy pomiędzy Policją i środowiskiem lokalnym. W czasie wizyty klasy „zerowej” oraz klasy II B uczniowie mogli zwiedzić jednostkę. Z zaciekawieniem obejrzeli stanowisko kierowania, monitorowane pomieszczenie dla osób, z którymi wykonywane są na terenie komisariatu czynności służbowe, pokój Komendanta, pomieszczenia służbowe funkcjonariuszy, salę odpraw oraz pomieszczenie okazań z lustrem „weneckim”.

Jak zwykle przy takich okazjach, dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz. Dzieci pytali o wyposażenie osobiste policjanta, zadawali pytania na temat potencjalnych niebezpieczeństw w służbie.

Na zakończenie wizyty każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę karteczkę z odciskiem własnego kciuka podpisaną imieniem „daktyloskopowanego”.  Dzieci po rozmowie z Komendantem w dobrych nastrojach opuściły mury jednostki.

Autor: mł. asp. Krzysztof Pyrzanowski KP Koronowo
Publikacja: kom. Przemysław Słomski