WIADOMOŚCI

Sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności, dzięki rozpoznaniu dzielnicowego

Data publikacji 18.05.2018

Mrotecki dzielnicowy natychmiast rozpoznał sprawcę kradzieży alkoholu, do jakiej doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Znajomość mieszkańców podległego rejonu spowodowała, że sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności.

Wczoraj (17.05.18) przed 13.00 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie Mroczy nieznany mężczyzna ukradł alkohol i oddalił się z miejsca. Aby wyjaśnić sytuację do wskazanego sklepu został skierowany dzielnicowy, który w podległym rejonie służbowym ma mroteckie ulice.

Policjant ustalił, że sprawca ukradł z marketu piwa i przejrzał nagranie ze sklepowego monitoringu. Znajomość mieszkańców podległego rejonu służbowego okazała się bardzo przydatna podczas tej interwencji. Policjant na nagraniu rozpoznał 18-letniego mieszkańca Mroczy i prosto ze sklepu pojechał do jego mieszkania.  

Szybko okazało się, że dzielnicowy bardzo trafnie wytypował złodzieja. Gdy policjant poszedł z wizytą do 18-latka, ten raczył się skradzionym chwilę wcześniej alkoholem. Piwo, którego nie zdążył wypić mieszkaniec Mroczy wróciło na sklepowe półki, a przeciwko sprawcy kradzieży zostanie skierowany w najbliższych dniach wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska