Bydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb

Za nielegalny połów ryb odpowie 40-letni bydgoszczanin, który zignorował okres ochronny dla ryb. Jego poczynania wędkarskie ujawnili policyjni „wodniacy”, którzy w tym czasie pełnili służbę łodziami motorowymi na Brdzie.

Każdego roku okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. Wszystko to zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, które wprowadza okres ochronny dla ryb. Dlatego też bydgoscy „wodniacy” reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o ten przepis oraz Ustawę o rybactwie śródlądowym. Nie inaczej było w miniony piątek (18.05.18).

Wówczas asp. szt. Jarosław Wojnowski oraz st. post. Miłosz Bernatajtys z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy pełnili służbę patrolując łodzią motorową Brdę. Na odcinku między mostem kolejowym na trasie Bydgoszcz- Nowa Wieś Wielka a jazem walcowym, zauważyli mężczyznę, który na wysokości ul. Toruńskiej w Bydgoszczy dokonywał amatorskiego połowu ryb wbrew obowiązującym przepisom.

Okazał się nim 40-letni bydgoszczanin. Mężczyzna został wylegitymowany oraz poinformowany o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami został mu zabezpieczony sprzęt wędkarski. Wędkarzowi zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w komisariacie na Wyżynach, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska