Konsultacje społeczne w Sadkach w powiecie nakielskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Konsultacje społeczne w Sadkach w powiecie nakielskim

Data publikacji 29.05.2018

Konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Sadki prowadzili wczoraj nakielscy policjanci. Ich celem było zebranie opinii na temat planowanego odtworzenia Posterunku Policji w Sadkach.

Wczoraj (28.05.18) w Urzędzie Gminy w Sadkach zostały zorganizowane konsultacje społeczne dla mieszkańców wszystkich sołectw z terenu sadkowskiej gminy. Konsultacje miały na celu zebranie opinii mieszkańców na temat przywrócenia w Sadkach Posterunku Policji. Rozmowy z przybyłymi mieszkańcami prowadził Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Krzysztof Stefaniak oraz Komendant Komisariatu Policji w Mroczy, asp. szt. Jan Poźniak.

Współprowadzącym przedsięwzięcie i udzielającym odpowiedzi na pytania nurtujące mieszkańców był także Wójt Gminy Sadki, p. Dariusz Gryniewicz.
Prowadzący konsultacje omówili stan bezpieczeństwa na terenie gminy od 2012 roku. Mieszkańcy zadawali wiele pytań prowadzącym, związanych z planami odtworzenia posterunku. Pytania te dotyczyły między innymi ilości policjantów, którzy docelowo mieliby pracować na terenie Sadek, warunków lokalowych posterunku i kosztów jakie poniesie gmina w związku z przygotowaniem budynków.  

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska