Trwa akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Trwa akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało”

Data publikacji 01.06.2018

Trwa długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. Ładna, słoneczna pogoda z pewnością wpływa na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Większa liczba policjantów ruchu drogowego dba o bezpieczeństwo na drogach.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Pierwsze statystyki działań „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało” przedstawiają się następująco: 
od środy od godz. 14:00 do czartku (31.05) na drogach kujawsko-pomorskiego doszło do 3 wypadków, w których nikt nie zginął, a 3 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali też ponad 140 kolizji.

Niestety, również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w cały kraju, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Takich kierowców policjanci zatrzymali 33.

Policyjne działania na drogach prowadzone będa do niedzieli (03.06).

Autor: asp. Piotr Duziak
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz