Zareagował i ujął kompletnie pijanego kierowcę TIR-a - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zareagował i ujął kompletnie pijanego kierowcę TIR-a

Data publikacji 06.06.2018

Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji kierowcy ciężarówki policjanci "drogówki" ze Świecia zatrzymali mężczyznę, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu jechał TIR-em drogą krajową nr 5. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Z pewnością musi liczyć się także z utratą uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.06.18) około 10.00. Kierowca samochodu jadącego drogą krajową nr 5 w stronę Bydgoszczy zauważył jadącego „wężykiem” TIR-a. Kierujący pojazdem nie kontrolował toru jazdy, rozwijając dużą prędkość zjeżdżał na pobocze oraz przekraczał oś jezdni. Według relacji zgłaszającego stwarzał tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. Świadek wykorzystał sytuację kiedy kierowca zjechał na stację paliw w Grucznie, pow. świecki, ujął mężczyznę i wezwał na miejsce patrol.

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia szybko potwierdzili podejrzenia co do stanu trzeźwości 44-letniego kierowcy z powiatu ostródzkiego. Badanie wykazało w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Dzisiaj (6.06.18), po wytrzeźwieniu, 44-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska