Działania „Bezpieczna droga A1” trwają - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Działania „Bezpieczna droga A1” trwają

Data publikacji 08.06.2018

Zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory pojawiły się dzisiaj na autostradzie A1 przebiegającej przez nasz region. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących ta trasą. Działania „Bezpieczna droga A1” potrwają do 20:00.

Dokładnie w południe policjanci "drógówki" czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, grudziądzkiego i świeckiego rozpoczęli dzisiaj (8.06.18) działania „Bezpieczna droga A1”, które trwać będzie do 20:00. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej autostrady, ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości. Na A1 możemy spotkać zarówno radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza w taką pogodę jak dzisiaj, która złudnie kusi do rozwijania nadmiernych prędkości.

Autor: opracowano na podstawie info asp. Remigiusza Rakowskiego
Publikacja: Kamila Ogonowska