Podsumowanie działań „Bezpieczna droga A1” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Bezpieczna droga A1”

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci ruchu drogowego przez osiem godzin w piątek prowadzili działania „Bezpieczna droga A1”. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, grudziądzkiego i świeckiego.

W miniony piątek (8.06.18) od 12:00 do 20.00 policjanci "drogówki" czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, grudziądzkiego i świeckiego prowadzili działania „Bezpieczna droga A1”. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej autostrady, ograniczenie zdarzeń zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości. Na A1 moglismy spotkać zarówno radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

W działaniach wzięło udział łącznie 14 policjantów ruchu drogowego, którzy na autostradzie A1 skontrolowali 73 pojazdy i ujawnili 47 przekroczeń prędkości. W trakcie działań na danym odcinku drogi było bezpiecznie - nie doszło do zdarzenia drogowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska