Funkcjonariusze na festynie w Jakubowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Funkcjonariusze na festynie w Jakubowie

Data publikacji 11.06.2018

W sobotę (09.06.2018) odbyło się spotkanie plenerowe „Dzień Świetlic Wiejskich” w Jakubowie na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka. W festynie wzięli udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz–Wyżyny. Spotkanie organizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Wielkiej oraz Sołectwo Jakubowo.

Głównym celem była wspólna zabawa dzieci i młodzieży uczęszczających do świetlic wiejskich z terenu gminy. Dla uczestników organizatorzy przygotowali mnóstwo konkursów i zabaw.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn również włączyli się do zabawy poprzez przygotowanie dla uczestników konkursów, krzyżówek i kolorowanek. Dzielnicowy mł. asp. Tomasz Gołębiewski prezentował sprzęt do działań policyjnych oraz radiowóz, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas festynu nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zbliżających się wakacji w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody od organizatorów także elementy odblaskowe w postaci czapek, opasek czy zawieszek. Takie nagrody były dobrą okazją do przypomnienia jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza na terenach wiejskich. Dzieci chętnie „Świeciły przykładem”.   

Dzielnicowy uczestnicząc w spotkaniu miał możliwość przybliżenia swojej pracy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

W festynie wzięło udział ok. 70 dzieci i młodzieży oraz ich rodzice, a także mieszkańcy z okolic.

Autor: Anna Noworyta ZPSNiP KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski