WIADOMOŚCI

„Bezpieczny powiat” na terenie powiatów toruńskiego i inowrocławskiego

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci przeprowadzili na terenie powiatów toruńskiego i inowrocławskiego działania „Bezpieczny powiat”. Funkcjonariusze wykorzystali w akcji zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy , a także policyjne motocykle. Tego typu działania będą powtarzane cyklicznie i obejmą wszystkie powiaty naszego województwa.

Wczoraj (12.06.18) na terenie dwóch powiatów toruńskiego i inowrocławskiego zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny powiat”, podczas których policjanci z Torunia zostali wsparci przez funkcjonariuszy z Bydgoszczy, Grudziądza i Włocławka, a z Inowrocławia przez kolegów z Mogilna i Żnina. Na drogach pojawiły się radiowozy oznakowane, nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz policyjne motocykle, również z ościennych powiatów.   .

Celem wczorajszych działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie zdarzeń,  zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości.

Oprócz pomiarów prędkości funkcjonariusze sprawdzali także m.in. trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz posiadane uprawnienia do ich prowadzenia.

W działaniach wzięło udział łącznie 32 policjantów, którzy skontrolowali 321 pojazdów i ujawnili 126 wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Na terenie prowadzonych działań nie doszło do żadnego wypadku.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych!

Takie akcje jak te będą prowadzone cyklicznie również na terenie innych powiatów.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska