Policyjne akcenty na pikniku rodzinnym w Brześciu Kujawskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjne akcenty na pikniku rodzinnym w Brześciu Kujawskim

Włocławscy policjanci podejmują wiele przedsięwzięć, aby dotrzeć z przekazem profilaktycznym do jak największej liczby odbiorców. Tym razem brali udział w rodzinnym pikniku w Brześciu Kujawskim.

Brzescy i włocławscy policjanci spotkali się ze społeczeństwem podczas rodzinnego pikniku sportowego, który odbył się w niedzielę (10.06.2018) na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Najpierw mundurowi z tamtejszego komisariatu zagrali w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora szkoły, a następnie wraz funkcjonariuszem włocławskiego wydziału prewencji realizowali zadania profilaktyczne. Mundurowi znakowali rowery mieszkańców i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 
Ponadto dzielnicowi z Brześcia Kujawskiego zachęcali społeczeństwo do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji MOJA KOMENDA. Pierwsza z nich daje mieszkańcom możliwość wpływania na bezpieczeństwo w miejscu ich zamieszkania poprzez wskazywanie na mapie obszarów, gdzie występują różnego rodzaju zagrożenia, np.  spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, nieprawidłowe parkowanie, czy też przekraczanie dozwolonej  prędkości. Na podstawie tych sygnałów mundurowi sprawdzają wskazane miejsca i eliminują występujące tam zagrożenia. Z kolei aplikacja MOJA KOMENDA pozwala w szybki i łatwy sposób ustalić dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem oraz telefon kontaktowy do niego. 

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...