Trzy miesiące aresztu za groźby - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Trzy miesiące aresztu za groźby

Zarzuty stosowania przemocy oraz kierowania gróźb bezprawnych wobec obcokrajowca przedstawili funkcjonariusze 34-letniemu mieszkańcowi gminy Rogowo. Mężczyzna został zatrzymany po zawiadomieniu złożonym przez pokrzywdzonego. Sąd aresztował rogowianina tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W niedzielę (10.06.18) do Komendy Powiatowej Policji w Żninie stawił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o groźbach kierowanych pod jego adresem ze względu na przynależność narodową i etniczną przez nieznanego mu mężczyznę. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że w piątek (8.06.18) w godzinach wieczornych do lokalu , który prowadzi wszedł pijany nieznajomy. Wszczął bezpodstawnie awanturę, podczas której wyzywał pokrzywdzonego, pukał w szyby lokalu, pokazując obraźliwe gesty, prowokował do bójki oraz szarpał za ubranie. Ponadto, zażądał pieniędzy w zamian za spokój.

Następnego dnia (9.06.18) przyszedł ponownie, ale tym razem w towarzystwie pięciu mężczyzn. Chciał rozmawiać z pokrzywdzonym, jednak ten nie był obecny na miejscu. Wówczas nieznajomy poinformował pracowników, że jeśli właściciel nie przyjedzie to podpali lokal. Następnie skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzonym i zagroził, że będzie skończony jeśli się nie dogadają. Właściciel lokalu obawiając się spełnienia swoich gróźb zawiadomił policjantów.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą szybko namierzyli sprawcę. Już w poniedziałek (11.06.18) podejrzewany 34-letnie rogowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tego samego dnia usłyszał zarzuty stosowania przemocy oraz gróźb bezprawnych kierowanych wobec mężczyzny ze względu na jego przynależność narodową i etniczną.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Żninie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska