Kryminalni z Rypina zlikwidowali nielegalną plantację - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kryminalni z Rypina zlikwidowali nielegalną plantację

Data publikacji 13.06.2018

Rypińscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o nielegalną uprawę oraz posiadanie zakazanych substancji. Policjanci do sprawy zabezpieczyli 55 sztuk roślin i ponad 3 g środków narkotycznych. Obojgu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (11.06.18) policjanci z Rypina, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację o nielegalnej plantacji. Według śledczych 27-letnia kobieta miała prowadzić przestępczy proceder w zajmowanym przez nią domu w gminie Wąpielsk. Natychmiast pod ustalony adres udali się kryminalni. Zastali tam wytypowaną 27-letnią mieszkankę Dolnego Śląska oraz 29-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania. Oboje byli bardzo zaskoczeni wizytą policjantów.

Kryminalni poinformowali o celu wizyty i przystąpili do pracy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli łącznie 55 sztuk sadzonek roślin konopi w różnych fazach wzrostu. Były one ukryte w różnych miejscach: na poddaszu, w piwnicy, a nawet w pralce. Poza tym policjanci znaleźli ponad 2g suszu roślinnego oraz ponad gram rozkruszonych tabletek. Wykonane testy wskazały, że zabezpieczone przez policjantów substancje to konopie inne niż włókniste, marihuana i tabletki extasy.  Ponadto, policjanci zabezpieczyli sprzęt oraz nawozy służące do tej uprawy. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Wczoraj (12.06.18) zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oboje są podejrzani o uprawę konopii innych niż włókniste, z której można było uzyskać znaczną ilość nielegalnego suszu. Dodatkowo, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania prawie 2 g marihuany i ponad grama tabletki ekstazy, a kobieta ponad 0,5g marihuany.

Jeszcze wczoraj policjanci skierowali wobec nich wniosek o tymczasowe aresztowanie. Na dziś są zaplanowane dalsze czynności z zatrzymanymi.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska