To już XIII edycja "Testu Policjanta" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

To już XIII edycja "Testu Policjanta"

Doskonałą sprawnością fizyczną, zwinnością, szybkością, skocznością, siłą i wytrzymałością musieli wykazać się uczestnicy XIII edycji „Testu Policjanta”. Bezkonkurencyjni okazali się strażacy PSP w Świeciu. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych natomiast najlepsza była drużyna z ZSP w Świeciu.

Dzisiaj (13.06.18) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu już trzynasty raz spotkaliśmy się podczas „Policyjnego Testu Sprawności Fizycznej”. Organizatorzy dla uczestników jak i kibiców przygotowali mnóstwo atrakcji. Były występy wokalne, a na zakończenie grochówka. Celem konkursu było propagowanie zawodów „mundurowych” poprzez przybliżanie zawodu policjanta, promowanie zdrowego trybu życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej. 

Patronat nad turniejem objęli Komendant Powiatowy Policji w Świeciu - mł. insp. Robert Olszewski oraz Starosta Świecki – Franciszek Koszowski. W zawodach, opartych na zadaniach z testu sprawności fizycznej dla kandydatów do policji, uczestnicy zmagali się w czterech kategoriach: służb mundurowych, szkół ponadgimnazjalnych i indywidualnych, kobiet i mężczyzn. Podczas testu uczestnicy musieli wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną. Wymagał on od uczestników bardzo dobrego przygotowania pod względem zwinności, szybkości, skoczności, siły i wytrzymałości.
 
Organizatorem rywalizacji byli komenda policji w Świeciu, starostwo powiatowe, miejscowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu oraz UKS „Sprint”.  "Test Policjanta" był zorganizowany w tym mieście po raz trzynasty i jest to jedyna tego typu impreza w Polsce, która daje wszystkim możliwość sprawdzenia swojej kondycji i przygotowania fizycznego.
Bezkonkurencyjni okazali się strażacy z PSP w Świeciu, tuż za nimi była drużyna policjantów z Chełmna, a trzecie miejsce należało do policjantów z KPP w Grudziądzu. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepsze były kolejno drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem. W kategorii indywidualnej mężczyzn zwyciężył Dawid Paluchowski z ZSP Nowe, drugi był Jakub Ratkowski z I LO w Świeciu, a trzeci na podium stanął Oskar Bieńko z LO w Tucholi. Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Stachulska ZSP w Nowem, drugie miejsce zajęła Marta Muszyńska z ZSP w Świeciu, a trzecie Zuzanna Koszucka z II LO w Świeciu. 


 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...