Podziękowania dla policjanta - emeryta - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podziękowania dla policjanta - emeryta

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu osobiście podziękował policjantowi na emeryturze, który zatrzymał pijanego sprawcę zdarzenia drogowego. Szef grudziądzkiej jednostki wręczył byłemu funkcjonariuszowi list gratulacyjny.

We wtorek (12.06.18) Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu mł. insp. Tomasz Szczygieł zaprosił do komendy emerytowanego policjanta. Szef grudziądzkich funkcjonariuszy w imieniu wszystkich kolegów podziękował za wzorową postawę jaką wykazał się emeryt w dniu 4 czerwca. zatrzymując pijanego sprawcę zdarzenia drogowego.

Przypomnijmy: 4 czerwca około 21.40 policjant z wydziału kryminalnego grudziądzkiej komendy, będąc po służbie, wraz z emerytowanym policjantem, zauważyli, że na skrzyżowaniu ulic Hallera i Włodka doszło do zdarzenia drogowego. W znak drogowy i słup z sygnalizatorem uderzył osobowy nissan micra. W środku nie było kierowcy. Funkcjonariusz i jego kolega zobaczyli na pobliskim wiadukcie szybko biegnącego młodego mężczyznę. Ruszyli więc za nim na  motocyklach sądząc, że ma on związek ze zdarzeniem.

Motocykliści już po chwili na ul. Parkowej zatrzymali mężczyznę. „Policyjny nos” nie zawiódł. Młody uciekinier miał pod koszulką dwie tablice rejestracyjne, które po zdarzeniu zerwał z auta. Zatrzymany mężczyzna został przekazany policjantom „drogówki”, którzy sprawdzili stan trzeźwości. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i zlecili odholowanie pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany jechał nissanem ul. Hallera od strony centrum miasta w stronę osiedla Lotnisko. Był tak pijany, że na skrzyżowaniu z Włodka wjechał na pas pomiędzy jezdniami uderzając w znak drogowy i sygnalizator.

Teraz odpowie z kodeksu wykroczeń za spowodowanie kolizji drogowej i oddalenie się z miejsca zdarzenia oraz z kodeksu karnego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Komendant podkreślił, że takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla każdego obywatela.

Autor: st. asp. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska