WIADOMOŚCI

Fordońscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji

Data publikacji 15.06.2018

W dniach 7-13 czerwca 2018 r. dzielnicowi z komisariatu w Fordonie wraz z pracownikiem cywilnym Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przeprowadzili cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy dotyczących bezpiecznych wakacji.

W ramach realizacji założeń programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przedstawiciele policji spotkali się z uczniami klas I-V, by po raz kolejny popularyzować wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i dorosłych nad wodą oraz terenach przywodnych.

Podczas wizyty w szkole, poruszano również tematy dotyczące innych zagrożeń mogących mieć miejsce także w okresie wakacyjnym. Nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie w Internecie, kontaktach z nieznajomym jak również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w szczególności podczas jazdy rowerem. Dzieci poznały zasady bezpiecznego podróżowania oraz bezpieczeństwa przy pracach rolnych.

Policjanci zachęcali uczestników spotkania do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy PrzeWodnik”.

W ramach realizowanej akcji profilaktycznej, uczniowie klas starszych zorganizowali wystawę prac plastycznych przygotowaną pod okiem nauczycieli.

W spotkaniu wzięło udział 19 klas.

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska