Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim

Data publikacji 21.06.2018

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni, pow. nakielski. Podczas rozmów z przedszkolakami mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla maluchów za aktywność podczas zajęć było spotkanie z policyjnym czworonogiem.

Wczoraj (20.06.18) w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi  Pałuckiej w Kcyni, pow. nakielski, na spotkaniu z przedszkolakami gościła policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz kcyński dzielnicowy.  Spotkanie przeprowadzono w dwóch grupach. Z grupami maluszków  rozmawiał dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk, ze starszakami natomiast sierż. szt. Zofia Wrzeszcz.

Tematem pogadanek  było bezpieczeństwo. Najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z poruszaniem się dzieci po drogach oraz korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjanci przypominali o tym, że dzieci powinny korzystać z wyznaczonych przejść, nie powinny biegać po ulicach, czy się na nich bawić. Poznane zasady prawa o ruchu drogowym maluchy miały okazję poćwiczyć w praktyce na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli ze sobą do przedszkola.

Podczas spotkań policjanci mówili również o kontaktach z osobami obcymi i zagrożeniach z nimi związanych, a także przypominali o tym, jak powinny się dla  własnego  bezpieczeństwa zachowywać dzieci podczas zabaw poza domem.

Nagrodą dla przedszkolaków za bardzo aktywny udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantów była możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem i jego przewodnikiem, który omówił, jak powinno zachować się dziecko podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Zajęcia dla kcyńskich przedszkolaków mundurowi zorganizowali w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: „Kręci mnie... bezpieczeństwo”.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...