WIADOMOŚCI

Dzieciaki z Wiąga i Czapl nie miały szans na nudę podczas pikniku

Data publikacji 22.06.2018

Dzielnicowy ze Świecia, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przygotował dla dzieci ze szkół znajdujących się w jego rejonie służbowym piknik. Celem spotkania było wyedukowanie najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku. Było mnóstwo atrakcji i upominków dzięki policjantom, strażakom, samorządom i innym instytucjom, którym zależy na bezpieczeństwie.

Dzielnicowy - mł. asp. Karol Tarkowski z KPP w Świeciu, w ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego, zorganizował piknik edukacyjny w związku z akcją MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Na spotkanie zaprosił uczniów szkół podstawowych w Wiągu i Czaplach.

Najlepszym miejscem do tego typu pogadanki okazała się plaża nad Jeziorem Radon w Czaplach. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. W imprezie uczestniczyli także inni policjanci ze Świecia, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Policjanci zespołu ds. nieletnich przybliżyli pracę służb mundurowych oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Przewodnik psa - st. sierż. Jarosław Jesionkowski opowiedział o wspólnych służbach z psem Dorenem, a na zakończenie przedstawił umiejętności czworonoga.

Chcąc przekazać dzieciom, ale także dorosłym, jak najwięcej informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzielnicowy zaprosił do wzięcia udziału w pikniku również funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej ze Świecia. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki wszystkim podmiotom, które wzięły udział w pikniku, samorządom oraz właścicielom miejscowych przedsiębiorstw dzieci otrzymały mnóstwo nagród. Kółka do pływania, rękawki, materace oraz piłki plażowe trafiły w ręce zwycięzców konkursów, a na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...