Mocny cios w narkotykowy biznes - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mocny cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 25.06.2018

Kryminalni ze Świecia zabezpieczyli 385 g marihuany oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Za kraty trafił 41-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W czwartek (21.06.18) późnym wieczorem za kraty trafił 41-letni mieszkaniec Świecia podejrzany o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jego zatrzymanie to efekt pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Mundurowi, podczas patrolu, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego land roverem. Jak się okazało, w samochodzie przewoził narkotyki. Policjanci zabezpieczyli 385 g marihuany. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego garażu znaleźli również ponad 38 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

Nastepnego dnia (22.06.18) 41-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany, za co może trafić za kraty nawet na 10 lat. Odpowie dodatkowo za przestępstwo skarbowe ponieważ, jak wynika ze wstępnych szacunków, uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu ponad 17 500 zł. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za tego typu czyn grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska