Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali złodziejską parę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali złodziejską parę

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali 39-latka i jego partnerkę. Złodziejska para, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dokonywała kradzieży na terenie całego powiatu. Ich łupem padła nawet łódka zacumowana na jeziorze, którą przewieźli na wcześniej skradzionej przyczepce samochodowej.

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali wczoraj (26.06.18) 39-letniego mieszkańca Aleksandrowa i jego 30-letnią partnerkę. Pracujący nad tą sprawą kryminalni ustalili, że złodziejska para od kilku miesięcy dokonywała kradzieży na terenie całego powiatu. Ich łupem padły m.in. rowery, meble ogrodowe, namiot. Policjanci ustalili, że są oni też odpowiedzialni za kradzież łódki zacumowanej na jeziorze, którą przewieźli skradzioną wcześniej przyczepką samochodową. Większość łupów policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania wujka zatrzymanego mężczyzny.

Dzisiaj (27.06.18) złodziejska para usłyszała zarzuty. Mężczyzna odpowie za cztery kradzieże, natomiast jego partnerka za dwie. Odpowiedzialności nie uniknie też wujek, który odpowie za paserstwo.

Większość z odzyskanych przedmiotów trafiło już do rąk właścicieli. Wszystkim grozi kara do 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska