Marihuanę ukrył w piecu kaflowym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Marihuanę ukrył w piecu kaflowym

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali mężczyznę, który w piecu kaflowym miał ukryte ponad 3o gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci przez cały czas prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z procederem narkotykowym. Zatem z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszystkie osoby posiadające substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielające i handlujące tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z mężczyzną zatrzymanym wczoraj (28.06.2018) przez policjantów z komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Do zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez kryminalnych praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Gdy jechali pod wskazany adres podejrzewanego mężczyznę zauważyli na jednym z przystanków autobusowych nieopodal jego miejsca zamieszkania. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci pojechali wraz z nim do jego miejsca zamieszkania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli w piecu kaflowym ponad 30 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem dało wynik pozytywny dla marihuany. Ponadto znajdowały się tam woreczki strunowe, wagi elektroniczne, pieniądze i inne przedmioty służące do prowadzenia procederu przestępczego.  22-latek został zatrzymany. Odpowie za posiadanie zabronionych środków.

Za tego typu przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska