Poszukiwany wpadł na gorącym uczynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 29.06.2018

Włocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w okolicy ulicy Piekarskiej we Włocławku uszkodził witryny sklepowe, a później włamał się do kiosku. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Dzisiejszej (29.08.18) nocy dyżurny policji we Włocławku został powiadomiony o mężczyźnie, który niszczy witryny sklepowe przy ulicy Piekarskiej. Natychmiast udali się na miejsce policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego, którzy zauważyli niedaleko miejsca wybitej szyby mężczyznę oddalającego się w stronę jednej z bram. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 23-latka,  przy którym zabezpieczyli "reklamówkę" z wyrobami tytoniowymi i zdrapkami. Mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. 

Policjanci, pracując nad sprawą ustalili, że sprawca uszkodził dwie witryny sklepowe i wybił szyby w kiosku skąd ukradł wyroby tytoniowe i zdrapki. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach, wyszło na jaw, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia 8 miesięcy kary więzienia za posiadanie narkotyków.

Kiedy 23-latek wytrzeźwieje usłyszy od śledczych zarzuty związane z uszkodzeniem witryn sklepowych oraz włamaniem do kiosku. Za te czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prosto z komendy włocławianin trafi do zakładu karnego.
 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska