"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" nad jeziorem Deczno - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" nad jeziorem Deczno

Data publikacji 02.07.2018

W Sulnówku nad jeziorem Deczno odbył się kolejny festyn w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Pokazy ratownictwa na wodzie w wykonaniu straży pożarnej z Bydgoszczy i Świecia, WOPR-u oraz policji wprawiły w zachwyt wszystkich uczestników.

Urząd Miasta w Świeciu wraz ze Starostwem Powiatowym w Świeciu, Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Komendą Powiatową Policji w Świeciu, Strażą Miejską w Świeciu Państwową Strażą Pożarną w Świeciu Państwową zorganizowali w Sulnówku nad jeziorem Deczno dwa dni manewrów na wodzie zakończonych festynem.

W ramach tego przedsięwzięcia ratownicy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu na jeziorze Deczno i rzece Wda przygotowali szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla funkcjonariuszy garnizonu kujawsko-pomorskiego pełniących służbę na wodzie.  

Podczas festynu poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne, zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez sierż. Patryka Głowackiego i mł. asp. Macieja Kujawińskiego z KWP w Bydgoszczy oraz zapoznać się z aplikacją internetową "Pierwsza Pomoc w sytuacji zagrożeń”. Podczas festynu promowano funkcjonowanie numery alarmowego 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także prawidłowość zgłoszeń do operatorów tej linii.

Dodatkową atrakcją było przybycie w tym dniu maskotki kujawsko-pomorskiej policji Polfina oraz Państwowej Straży Pożarnej Żarka, które słodkimi upominkami zachęcały do bezpiecznej zabawy dzieci korzystające z uroków jeziora. Wspólne gry i zabawy zakończyły się rozdaniem atrakcyjnych nagród dla najmłodszych uczestników.

Kolejne spotkanie 21 lipca nad Jeziorem Ostrowskim w Przyjezierzu.

Autor: kom. Monika Hermann
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...