WIADOMOŚCI

Policjantki z bydgoskiego Błonia spotkały się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach

Data publikacji 03.07.2018

Funkcjonariuszki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z komisariatu Bydgoszcz Błonie mł.asp. Hanna Bubnowska oraz st. sierż. Joanna Gralak uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Centrum Usług Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki, jak co roku, zorganizowało półkolonie dla dzieci w wieku 6-12. Podczas letnich półkolonii  dzieci uczestniczące w warsztatach mogły również spotkać się z funkcjonariuszkami. Policjantki przypomniały dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu nad wodą, na placu zabaw oraz w mieście.

W ramach akcji MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przypomniały dzieciom, że odpoczywając nad wodą muszą przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa np. kąpać się w miejscu wyznaczonym, przestrzegać regulaminu kąpieliska, nie pływać w czasie burzy, czy też nie wchodzić rozgrzanym do wody. Poinformowały również, że muszą się bawić w sposób bezpieczny, by nie doprowadzić do tragedii.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach chętnie wysłuchały dobrych rad. Miejmy nadzieję, że bez problemu przyswoją wiedzę przekazaną od funkcjonariuszek i po wakacjach zdrowe, szczęśliwe i wypoczęte wrócą do szkoły.

Autor: st.sierż. Joanna Gralak ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski