Policjanci na pikniku „Bezpieczne Wakacje” w Smarglinie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci na pikniku „Bezpieczne Wakacje” w Smarglinie

Data publikacji 04.07.2018

Radziejowscy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z mieszkańcami powiatu i promować bezpieczne wzorce zachowań. Ostatnio mundurowi gościli na pikniku w Smarglinie.

Organizatorem pikniku rodzinnego pod hasłem "Bezpieczne wakacje" było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Dobre "Promyk Nadziei". Z zaproszenia na imprezę skorzystali także policjanci, którzy opowiedzieli o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaprezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie. Każdy chętny mógł obejrzeć radiowozy, motocykl, a także łódź patrolową Harpun.

Oprócz pokazu sprzętu była to również okazja do przekazania ostrzeżeń na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zasad poruszania się po drodze. Policyjni „wodniacy” oraz funkcjonariusze ruchu drogowego opowiadali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzielnicowi natomiast o programie „Dzielnicowy bliżej Nas”. Podczas pikniku mundurowi wręczyli dzieciom odblaski ufundowane przez organizatorów.

Głównym celem tych działań jest propagowanie bezpiecznych wzorców zachowań, zarówno na wodzie, jak i na drodze.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska