Policjanci na obozach rozmawiają o bezpieczeństwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci na obozach rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.07.2018

Dzielnicowi z Posterunki Policji w Łabiszynie w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z dziećmi, które wypoczywały w Smerzynie. Mundurowi ostrzegali i informowali o różnego rodzaju zagrożeniach, a wszystko po to, aby bezpiecznie spędzić wakacje.

St. asp. Marcin Kranz, mł. asp. Dariusz Sulski i asp. szt. Edyta Gościńska z Komedny Powiatowej Policji w Żninie odwiedzili dzieci wypoczywające w Smerzynie na obozie językowym. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z uczestnikami o tym, jak powinni się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, aby bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki, a także szkolnych obowiązków. Policjanci mówili o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie, o przepisach ruchu drogowego, szczególnie dotyczących pieszych i rowerzystów. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, które mają poprawić ich widoczność podczas poruszania się po drodze po zmierzchu.   

Dzielnicowi systematycznie będą spotykać się z dziećmi przebywającymi na obozach w  Smerzynie przez cały czas trwania wakacji.

Autor: asp. szt. Edyta Gościńska
Publikacja: Kamila Ogonowska