W Janowcu Wlkp. policjanci znakowali rowery - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W Janowcu Wlkp. policjanci znakowali rowery

Data publikacji 04.07.2018

Policjanci z komisariatu w Janowcu Wlkp. w ramach programu „Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego” znakowali jednoślady. Z tej formy zabezpieczenia skorzystało 50 osób. Już wkrótce kolejna taka akcja.

W Janowcu Wlkp., pow. żniński, dzielnicowy asp. szt. Piotr Wysocki z tamtejszego komisariatu oraz sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek znakowali rowery w ramach programu profilaktycznego „Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego”. Głównym celem takiego zabezpieczania jednośladów jest przede wszystkim możliwość zidentyfikowania właściciela w sytuacji odzyskania skradzionego pojazdu, a jednocześnie zminimalizowania zjawiska kradzieży poprzez naniesieniecech identyfikacyjnych.

Z możliwości zabezpieczenia roweru przed ewentualną kradzieżą skorzystało 50 osób. Byli to zarówno dorośli, jak i dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami.  Policjanci udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Zainteresowanie było tak duże, że nie zdołano oznakować wszystkich jednośladów. W związku z tym funkcjonariusze zapraszają wszystkich chętnych na 19 lipca w godz. 9.00-14.00 przed budynkiem  Komisariatu Policji w Janowcu Wlkp.

Przypominamy, aby oznakować rower wymagane są:
- dokument tożsamości,
- dokumenty potwierdzające własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna/sprzedaży),
- obecność opiekuna w przypadku małoletniego rowerzysty.

Wszystkich chętnych cyklistów serdecznie zapraszamy!

Autor: asp. szt. Edyta Gościńska
Publikacja: Kamila Ogonowska