Mundurowi ze Świecia z wizytą na półkoloniach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mundurowi ze Świecia z wizytą na półkoloniach

Data publikacji 05.07.2018

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci ze Świecia razem ze strażakami odwiedzili dzieci wypoczywające na biwaku w Tleniu. Mundurowi chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. „Wkręcają” w bezpieczeństwo oraz przypominają im o zasadach prawidłowego zachowania w czasie letniego wypoczynku.

Mundurowi z zespołu ds. nieletnich komendy w Świeciu, wspólnie ze strażakami, spotkali się z dziećmi, które spędzają wolny czas na biwaku w Tleniu.
Tematem wiodącym tego spotkania było bezpieczeństwo na drodze, w domu, na placu zabaw, podczas kąpieli oraz w lesie. Policjanci uczyli dzieci, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Strażacy przeprowadzili natomiast pokaz sprzętu ratowniczego.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, a ma służyć temu, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska