W 10-te urodziny został posterunkowym Gabrysiem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W 10-te urodziny został posterunkowym Gabrysiem

„Mega”, „Super” to słowa które często padały z ust 10-letniego Gabrysia, którego w urodziny odwiedzili radziejowscy policjanci. Spełnili w ten sposób obietnicę, którą dali chłopcu pół roku temu podczas świątecznego spotkania.

Pierwsze spotkanie połączone z wręczeniem Mikołajkowej paczki nastąpiło pod koniec ubr. Wtedy to radziejowscy policjanci i pracownicy cywilni zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup prezentów dla Gabrysia z Osięcin, który od urodzenia jest sparaliżowany od pasa w dół. Pomimo tego jest bardzo pogodnym chłopcem, uwielbia rozmowy i towarzystwo. 

Spotkanie było bardzo wzruszające i sprawiło, że na twarzy chłopca było dużo uśmiechu i zadowolenia. To wtedy też policjanci umówili się z chłopcem na kolejną wizytę, kiedy to będzie mógł zasiąść w policyjnym radiowozie. I dotrzymali słowa.

Komendant  Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie nadkom. Karol  Konopacki wspólnie z dzielnicowym asp. Rafałem Przybyszem odwiedzili Gabrysia.
Na początku wręczyli mu policyjne gadżety, m.in. Polfinka, który jest maskotką kujawsko-pomorskich policjantów. Uśmiech nie schodził z twarzy Gabrysia. Sam nazwał siebie posterunkowy Gabryś i wyruszył z policjantami na patrol po Osięcinach. 

Możliwość jazdy w oznakowanym radiowozie, dźwięk policyjnych syren sprawił chłopcu wielką radość. Jak zwykle było dużo pytań o policyjną służbę, akcje i pościgi. To najbardziej interesowało Gabrysia. Na zakończenie spotkania chłopiec  zademonstrował próbkę swego wokalnego talentu, w ten sposób dziękując policjantom za ten wspaniały dzień.

Żegnając się przekazaliśmy Gabrysiowi pozdrowienia od wszystkich radziejowskich policjantów.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. Piotr Duziak